v roku 2013

16,5-ročnému Dominikovi, ktorý je ležiaci, ťažko retardovaný, imobilný, nerozpráva, má kŕče a epileptické záchvaty, sme poslali 50 eur na plienky. Zároveň sme prispeli Timei a Damianovi tiež 50 eurami na základné životné potreby.

 

Jankovi, ktorý je sluchovo postihnutý a chodí do špeciálnej školy s telesným postihnutímv Humennom a má ešte ďalších 2 súrodencov, sme prispeli 50 eur na výdavky spojené s cestou do internátu.

 

Pani K. sme poskytli 50 eur na drogériu a potraviny pre 7-ročného syna Adamka, ktorý má detskú mozgovú obrnu a epilepsiu, a ktorého vychováva sama.

 

Rozvedenej mame troch detí (15 rokov, 12 rokov, 2 roky), ktorej starosti robí najmä najmladší chorý Šimonko, ktorý ma Downov syndróm a ďalších 8 diagnóz, sme poslali 50 eur na prilepšenie, keďže mesačný príjem aj s výživným má táto 4-členná rodina iba 360 eur.

 

Pani D., mame štyroch detí (21, 20, 17, 16 rokov), z ktorých najmladší Rudko má detskú mozgovú obrnu (nerozpráva, neplače, je iba mixovanú stravu a je plienkovaný), sme zaplatili nájomné v ubytovni v sume 310 eur.

 

100 eur sme zaslali Martine do Dúbrav, ktorá je taktiež mamou štyroch detí. Martinka má 15 rokov, Robko 13, Dávidko 5 a Milka 3 roky. 5-ročný Davidko má zriedkavú rastovú poruchu SILVER RUSSELL syndróm, čo znamená že v jeho veku meria len 101 cm a váži 11,7 kg. Každý večer mu mama musí pichať rastový hormón. Manžel síce pracuje, ale celkovo sú príjmy tejto rodinky nedostatočné, vzhľadom aj na financie potrebné na opravu starého schátralého domu, kde bývajú.

 

Trojročným ťažko zdravotne postihnutým dvojičkám (ktoré pôvodne boli trojičky, jedno dieťatko však zomrelo) s DMO, epilepsiou, inkontinenciou, strabizmom a kvadruparézou z Nitry sme zaslali 100 eur. Ich mama je po odchode partnera vďačná za každú pomoc.

 

Pani Z. do Nitry sme poslali 50 eur. Má tri deti, z toho syn sa už dva roky lieči z rakoviny. Pani Z. je rozvedená, býva na ubytovni a nemá dostatok finančných prostriedkov na liečenie.

 

Príspevkom 75 eur sme pomohli pani zo Svrčinovca, ktorá má dve deti vo veku 16 a 12 rokov, ktorí majú detskú mozgovú obrnu a trpia aj celiakou. Pani je po operácii oboch prsníkov, kde mala nádory. Peniaze nutne potrebujú na hipoterapiu, plávanie a zdravotné pomôcky. Zároveň sme jej darovali notebook.

 

4-člennej rodine do Prešova sme prispeli 50 eur pre sluchovo postihnuté dieťa, nakoľko nemajú dostatočné financie na súčiastky do načúvacieho prístroja. Obaja manželia sú momentálne nezamestnaní.

 

V Mojmírovciach pri Nitre sme navštívili pani so 4 deťmi, ktorým sme dali oblečenie, potraviny, ako i 50 eur na lyžiarsky výcvik staršej dcérky. Následne sme ešte rodinke poslali vzhľadom na ich novovzniknutú rodinnú situáciu ďalších 250 pred koncom roka, ako aj balík ošatenia.

 

Vo Fakultnej detskej nemonici na Kramároch sme boli navštíviť malého Paľka, ktorý tam ležal po operácii hydrocefalu. Naša návšteva, ako i darčeky (najmä detská kozmetika BUPI) potešili i jeho maminu Janku. Pred koncom roka sme ešte poslali dve krabice plné ošatenia a obuvi pre ďalšie deti.

 

V našom sídle v Bratislave nás viackrát navštívil pán z Dunajskej Stredy, ktorému sme od darkyne venovali nový televízor, 380 eur, oleje spoločnosti Palma, ako aj zbierku použitého oblečenia a nábytku pre jeho 6-člennú rodinku. Zároveň si veľmi vážime, že pán M. posúva ďalej veci, ktoré nevyužijú jeho detičky, a tak sme mohli viacerým rodinám darovať balíky plienok. Ďakujeme veľmi pekne!!!

 

70 eur poputovalo pani B., ktorá má tri deti. Peniaze použije na vitamíny a lieky najmä pre najstaršiu, ZŤP chorú dcéru Michaelu.

 

21-mesačným dvojičkám, ktoré boli predčasne narodené a o ktoré sa stará iba maminka sme poslali 100 eur na nutné rehabilitácie.

 

Pani z Mojzesova sme pomohli 210 eurami v ťažkej životnej a rodinnej situácii, keď zostala sama so 4 deťmi. Zároveň sme jej zaslali balík s produktami spoločnosti Palma, ako aj ďalší menší balíček pred koncom roka.

 

Timotejovi, ktorý trpí diagnózou DMO sme schválili príspevok 100 eur na hyperbarickú komoru.

 

5-ročnému Lukáškovi s diagnózou DMO a autizmus sme zaslali 400 eur na základné životné potreby, keďže vzhľadom na jeho zdravotný stav má mamina zvýšené náklady. Takisto sme Lukáškovi poslali balík s oblečením.

 

Gregorkovi (3,5-roka), ktorý taktiež má detskú mozgovú obrnu iste pomôže 100 eur, keďže špeciálne pomôcky i rehabilitácie sú veľmi drahé.

 

Tomáškovi sme pridelili 150 eur, ktoré použije na liečebný pobyt v Turčianskych Tepliciach, kde bude pokračovať jeho liečba z tumora.

 

Nevidiacemu synovi pani K. z Popradu sme poskytli 150 eur na nevyhnutné výdavky súvisiace s jeho zdravotným handicapom. Zároveň ho veľmi potešil notebook od darkyne.

 

3,5-ročnému Marekovi  s Downovým syndrómom a ďalšími zdravotnými problémami sme schválili 100 eur, ktoré použili na doplatenie kúpeľov a rehabilitácie v Dunajskej Lužnej.

 

Veronike sme tiež prispeli 100 eur na rehabilitácie, keďže trpí od narodenia diagnózou DMO.

 

Pani z Prešova, ktorá má 4 deti a je v ťažkej sociálnej situácii sme poslali 100 eur v Kaufland poukážkach na nákup potravín.

 

Alžbetke, okr. Snina sme na súkromné hodinové cvičenia a masáže poskytli 100 eur. Jej ďakovný list s fotkou nájdete v sekcii Ďakovné listy.

 

Kristiánovi z Košíc, ktorý žije s mamou v krízovom centre sme sumou 120 eur zabezpečili školské stravovanie v jedálni počas vyučovania.

 

16-ročnému Patrikovi s diagnózou DMO pomôže 100 eur od nás na zaplatenie individuálneho vyučovania.

 

9-ročnej Lydke  sme za 100 eur zakúpili hodiny hipoterie, ktorá jej veľmi pomáha v boji s diagnózou DMO a epilepsiou.

 

Pani z Detvy, vdove s tromi malými deťmi sme zaslali 200 eur na základné životné potreby.

 

Christiánovi  sme aj tento rok zaplatili ortopedickú obuv.

 

Pani z Ľubotíc, ktorá má spolu s manželom tri detičky, žiaľ dve z toho veľmi choré (DMO, slepota) sme zaslali 50 eur na lieky.

 

Dvojročnej Miške zo Zvolena, ktorá tiež trpí DMO a je takmer slepá, sme prispeli 160 eur na svetelný panel.

 

Pani z Liptovského Mikuláša sme zaslali 100 eur na benzín, keďže so svojou dcérkou Andrejkou potrebuje ísť na liečenie do Kováčovej, ako aj na časté návštevy lekárov a návštevu školy.

 

Pani z Rosiny sme schválili príspevok 200 eur, ktorý slúži na časť doplatku na liečenie jej jediného syna Mirka s diagnózou DMO.

 

Pani  z Trenčína a jej 4 deťom, ktoré majú za sebou veľmi ťažký osud a životný príbeh sme poskytli 200 eur na návštevy lekárov-špecialistov.

 

Naša členka nadácie Soňa bola osobne so svojím manželom zakúpiť novú automatickú práčku pani do Žiliny, ktorá ju nutne potrebovala. Zároveň sa spoznali s jej 19-ročnou dcérou Julinkou s diagnózou DMO. Manželia majú aj ďalšie dve deti a ich príbeh ste mohli vidieť aj na RTVS v relácii Família.

 

290 eur sme zaslali Lenke, mame 2 detí, z toho jedna dcérka je postihnutá, do Žarnovice na základné životné potreby. Zároveň sme poslali aj balík s oblečením a hračkami pre dievčence.

 

Pani zo Žiaru nad Hronom, ktorej 13-ročný syn má schizofréniu a ďalšie zdravotné problémy sme prispeli 100 eur na nevyhnutné výdavky.

 

Dvojročnému Marekovi z Malaciek s diagnózou DMO sme zaslali 100 eur na hipoterapiu.

 

Sumou 350 eur sme pomohli rodine Anky, ktorá má 3 deti, z toho dve zdravotne postihnuté dvojičky Sárinku a Zuzku. Pani nám súčasne veľmi pomáha so zbieraním oblečenia a obuvi pre iných, už nás niekoľkokrát navštívila s plným autom vecí priamo v sídle našej nadácie, za čo jej patrí naše nesmierne veľké poďakovanie!

 

150 eur smerovalo pani do Zlatých Moraviec, ktorá má 6 detí, z toho jedno je zdravotne postihnuté.

 

Starej mame 3 vnúčat, o ktoré sa vlastní rodičia nestarajú, sme zaslali 250 eur, ako aj hračky a oblečenie pre detičky.

 

100 eur sme zaslali pani do Košíc na základné životné potreby pre ňu a jej 3-ročného syna s DMO.

 

Matke 3 detí, z toho i zdravotne postihnutého syna, sme vypomohli sumou 150 eur.

 

4-člennej rodine pani z Trnavy sme zaslali 50 eur na základné životné potreby.

 

Matke 3 detí zo Svrčinovca sme zaslali 150 eur na uhlie, ako aj balík s oblečením.

 

Tobiasovi  z Vrábľov sme vypomohli v núdzi 50 eurami.

 

Pani do bratislavskej Dúbravky odniesla členka nadácie Dagmar Chinoracká podarovanú mikrovlnnú rúru, DVD prehrávač, ako aj balík so sladkosťami.

 

Pani do Zelenča sme pre jej 16-ročného syna s viacerými zdravotnými komplikáciami schválili 100 eur na nutné rehabilitácie.

 

110 eur stála špeciálna stolička, ktorú sme zakúpili pre rodinu do Trebišova.

 

4-ročnej dcérke pani z Rajeckých Teplíc s diagnózou DMO sme prispeli sumou 100 eur na liečebnú rehabilitáciu.

 

2-ročná Sofia z Nižného Hrabovca dostala od nás príspevok 150 eur, keďže potrebuje ísť na operáciu chorého srdiečka. Takisto sme jej zaslali balík s oblečením.

 

15-mesačná Zojka z Lučenca sa potešila svetelnému panelu, ktorý potrebuje kvôli svojej vade zraku.

 

7-ročnému Tomáškovi z Podkriváňa sme zaslali 100 eur na obväzy, vitamíny a lieky.

 

Pani do Močenka sme pre jej rodinu v ťažkej situácii schválili 150 eur.

 

I tento rok sme pomohli malou sumou Katke z Čierneho Baloghu a zaslali sme jej 100 eur. 

 

Pred začiatkom školského roka sme nakúpili školské potreby pre rodiny, ktoré to potrebujú, a tak sa mohli potešiť:

- tri deti Anky 

- Patrik z Bratislavy

- dve deti Lenky 

- Anton z Hliníka nad Hronom

- Vladko  zo Šale

 

 

Viacerým rodinám sme pomohli aj materiálnym spôsobom:

- pani do Nitry sme pre ich rodinku (2 deti) odniesli ošatenie

- Scarlettke do Hrušova, sme prostredníctvom jej sociálnej pracovníčky poslali ošatenie, zároveň sme pani sociálnej pracovníčke poslali viaceré balíky s ošatením aj pre viacerých jej zverencov

- pani do Duloviec (3 deti) sme zaslali ošatenie

- pani do Močenka (2 deti) sme odniesli ošatenie

- oblečenie smerovali i terénnej sociálnej pracovníčke do Nitry nad Ipľom

- pani do Ľutiny pri Sabinove sme poslali ošatenie 

 

Na záver roka nás veľmi pozitívne prekvapili a potešili vojaci z útvaru Ružomberok  ktorí sa rozhodli urobiť zbierku pre jednu nami vybranú rodinu z okresa Ružomberok.