ročník rok 2011

Hudobný festival Punkáči deťom 2011

 

Piešťany / areál Lodenica

 

Slovo organizátora Andreja Sigeta: Už viac ako päť rokov ubehlo od zrodu odvážnej myšlienky, ktorá napadla dvoch mladých ľudí. V dobe, kedy je slovo – „brať“ na prvom stupni rebríčku hodnôt, v dobe, keď si máme pomôcť, sa každý otočí chrbtom, v dobe, kedy sa ešte stále ukazuje prstom na ľudí, ktorí či už výzorovo alebo názorovo nespadajú do škatuliek tejto spoločnosti, sa zrodil nápad obrátiť a vytrhnúť list z toho neviditeľného šlabikára podľa, ktorého nás súdi väčšina z vás a ukázať vám, že aj „takí“ ako my vedia pomôcť, kde je to ozaj potrebné!

 

Benefičný hudobný festival Punkáči deťom 2011 bol už štvrtým ročníkom. Z malého skromného festivalíku, ktorý sa konal prvýkrát v meste Brezová pod Bradlom, kde vystúpilo 18 kapiel sa stal momentálne najväčší punkový festival na Slovensku.

 

 

 

Tento rok nám počasie vôbec neprialo a bolo najhoršie v histórii festivalu. Počas prípravných prác pred festivalom nám stále pršalo, čo nám sťažilo stavbu areálu. Počasie sa však neumúdrilo ani počas festivalu. Vo štvrtok odkedy sme otvorili bránu festivalu nám stále pršalo a počasie sa umúdrilo až v sobotu ráno. Počasie nám sťažilo prácu aj počas festivalu, pretože sme museli nonstop vyťahovať zapadnuté autá dodávateľov a kapiel.

 

 

 

Okrem toho počasie ovplyvnilo hlavne návštevnosť festivalu. Tento rok prešlo našou bránou niečo cez 2000 platiacich návštevníkov, pričom minulý rok to bolo o vyše 600 návštevníkov viac. Keďže festival bol aj tento rok bez partnerov, ktorý by ho výrazne finančne podporovali, tak sme všetky náklady museli hradiť zo vstupného. Festival v konečnom dôsledku tento rok skončil v strate 1500€, napriek tomuto faktu darujeme nadácii 300€ v nákupných poukážkach, aby sme aspoň symbolicky podporili deti v núdzi.

 

Festival Punkáči Deťom neurazil ešte dlhú cestu, ale za 4 roky existencie tejto myšlienky prekonal veľa. Festival, tak ako aj organizačný štáb narástol niekoľkonásobne a celoročne sa všetci podieľajú na skvalitnení a vylepšení tohto nápadu. Nechceme od Vás prázdne smsky a finančné zbierky, ktoré sa zatúlajú bohvie kde a nik vám nepovie ani ďakujem. Chceme, aby ste sa zúčastnili všetci tí, ktorým problém bezbranných detí nie je ľahostajný. Tak ako my, tak aj deti, pre ktoré výťažok z tohto festivalu putuje, vám týmto festivalom chceme niečo vrátiť a poďakovať. V dobe, kedy vám nikto nedá nič zadarmo, že ste prišli, zabavili sa a tým podporili aspoň malú iskierku radosti v očiach chorých, týraných, zneužívaných, postihnutých detí alebo detí, ktoré sa ocitli v ohrození zdravia a života.